środa, 7 maja 2014

B-KLASA: Grom Szybowcie 0 - 4 MKS Pogoń II Prudnik

Mecz prudnickiej B - klasy odbył się w niedzielę 4 maja, tym razem na ławce rezerwowych znalazłem się jako zawodnik. Po raz pierwszy w tej rundzie nasza drużyna dysponowała bardzo szerokim i mocnym składem, co wyraźnie przyczyniło się do wysokiej wygranej. Do przerwy 0-1 i dość wyrównana gra, gospodarze kilkakrotnie zamykali Pogoń na własnej połowie jednak udało się nie stracić bramek oraz groźnie kontratakując, po jednej z nich Michał Burkat loobem oszukuje bramkarza. W drugiej części meczu Pogoń przejęła inicjatywę a gospodarzom wyraźnie zaczęło brakować sił, jak sami przyznali z braku solidnych treningów. Pogoń wykorzystała ta sytuację strzelając kolejne 3 bramki (autorzy: Grzesiu Smołkowicz, Łukasz Łubniewski i Michał Bieniarz), na pochwałę zasługuje również nasz bramkarz Kuba Sroka który przy stanie meczu 3-0 obronił rzut karny. Ja zagrałem około 20 minut:)
Była to pierwsza tak wysoka i przekonująca wygrana w obecnym sezonie z trudnym rywalem na jego terenie.

Podczas rozgrzewki "pocykałem" kilka zdjęć obiektu które zamieszczam poniżej.

Jak na warunki ostatniej polskiej ligi Grom dysponuje bardzo dobrą płytą, z wytarciami jedynie w polach karnych, co na pewno pomaga w lepszej kontroli piłki a finalnie ładnej grze. Wokół boiska przymocowane są ławki które dość szczelnie zostały zapełnione, publiczność wyniosła ponad 70 osób, mimo niskiej jak na maj temperatury.